Bridgestone byl vybrán jako dodavatel pneumatik pro nové Ferrari 458 Italia

Napsal admin • Čer 16th, 2010 • Rubrika: Bridgestone

Výrobce sportovních vozů Ferrari si vybral pneumatiky Bridgestone jako originální výbavu pro nový sportovní vůz 458 Italia představený na Frankfurtském autosalonu v září 2009. Bridgestone bude dodávat novou vysocevýkonnou sportovní pneumatiku Potenza S-001, která byla vyvinuta s cílem dostát požadavkům na vysokou úroveň jízdních vlastností, ovladatelnosti a bezpečnosti nejvýkonnějších sportovních vozů na světě, mezi něž patří i Ferrari 458 Italia s výkonem 419 kW (570 k).

„Pro Bridgestone je velkou poctou, že si jej Ferrari vybral jako oficiálního dodavatele pneumatik pro nový vzrušující model 458 Italia,“ prohlásil Didier Schneider, viceprezident společnosti Bridgestone Europe pro oblast originální výbavy. „Ferrari a Bridgestone závodí na nejvyšší úrovni ve Formuli 1, vrcholné disciplíně závodních monopostů, v níž jde o nejvyšší výkon a bezpečnost. Jsme hrdí na toto partnerství, v jehož rámci spolupracujeme jak na závodní trati, tak i na projektech silničních vozidel.“

Bridgestone vyvíjí pneumatiky pro Ferrari a dodává je jako originální výbavu pro sériově vyráběné vozy z Maranella od roku 1990, kdy na pneumatikách Bridgestone začaly jezdit vozy Ferrari 348. Pneumatikami Bridgestone bylo již vybaveno mnoho špičkových modelů Ferrari, mezi něž se řadí například 612 Scaglietti, Enzo Ferrari a Superamerica.

Bridgestone také od roku 1999 nepřetržitě dodává závodní pneumatiky Potenza F1 stáji Formule 1 Scuderia Ferrari a během tohoto období získal Ferrari osm titulů mistra světa v hodnocení konstruktérů a sedm titulů mistra světa v hodnocení jezdců.


Štítky:

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku