Bridgestone představil nové zimní pneumatiky bez hřebů Blizzak DM-V1 4×4

Napsal admin • Čer 16th, 2010 • Rubrika: Bridgestone
Firma Bridgestone představila nové pneumatiky bez hřebů Blizzak DM-V1 pro vozy s pohonem 4×4 provozované v severských zimních podmínkách. Tato novinka nahrazuje úspěšné pláště DM-Z3 a v porovnání s nimi poskytuje řidičům silničních vozidel 4×4 dvojnásobnou výhodu v podobě větší přilnavosti na sněhu a ledu a bezpečnější ovladatelnosti na mokru.
Nová zimní pneumatika bez hřebů Blizzak DM-V1 byla navržena tak, aby poskytla řidičům vozidel vybavených nejnovější generací pohonu 4×4 větší bezpečnost při jízdě v nejrůznějších zimních podmínkách. Vývoj se zaměřil na zlepšení trakce a brzdného výkonu na sněhu a ledu v porovnání s dosavadními pneumatikami DM-Z3 a zároveň i na dosažení vynikajícího výkonu při brzdění a bezpečné ovladatelnosti na mokrých silnicích a rozbředlém sněhu. Bridgestone tyto náročné cíle splnil aplikací inovativní směsi Multicell, zdokonalené technologie lamel a nového dezénu, jehož tvar optimalizovaný počítačovými simulacemi zaručuje vynikající vlastnosti na sněhu a mokru.
Inovace pro optimální přilnavost
Nová směs Multicell Z využívá nejnovější generaci jedinečné technologie Multicell od firmy Bridgestone, která se osvědčila jako alternativa hřebů. Malé bubliny a trubice vytvářejí ve směsi Multicell Z prázdné prostory, jimiž se vstřebává tenký vodní film z povrchu ledu. Díky tomu zůstává zachován kontakt mezi pneumatikou a povrchem vozovky, zatímco nové speciální „záběrové“ mikročástice přispívají k tzv. hranovému efektu a zlepšují přilnavost na ledu. Během opotřebovávání pláště se na povrchu neustále objevují nové částice, takže pneumatika si udržuje stejnou úroveň přilnavosti po celou dobu životnosti.
Mezi další inovace ve složení směsi patří speciální polymer. Silika je v něm rovnoměrněji rozptýlena, a to pozitivně ovlivňuje výkon pneumatiky na mokru. Nový polymer kromě toho potlačuje vliv teploty na tvrdost pryže, čímž se zvyšuje efektivita pláště. Výsledkem je pneumatika s vyváženější charakteristikou přilnavosti v chladném počasí, na mokru a na suchu.
Blizzak DM-V1 využívá také pokrokovou technologii „3D Wash Board Z Sipe“ (zvlněné trojrozměrné lamely ve tvaru písmene Z), která zvyšuje účinnost záběrových hran na zamrzlém povrchu a zpevňuje bloky. Díky vyšší pevnosti bloků se během jízdy mění velikost kontaktní plochy v mnohem menším rozsahu. To má za následek rovnoměrnější opotřebení pneumatiky. Z potlačené pohyblivosti bloků plyne také lepší ovladatelnost.
Vynikající výkon na mokru
Tvar dezénu pneumatiky DM-V1 vznikal za přispění dynamické simulační technologie firmy Bridgestone. Hlavní prioritou se stal výkon na sněhu a rozbředlém sněhu. Podíl drážek se proto v porovnání s předchozí pneumatikou DM-Z3 zmenšil ve prospěch větší kontaktní plochy s vozovkou. Účinný odvod vody ze stopy přitom zajišťují čtyři rovné obvodové drážky.
Dvě centrální drážky protíná vzor „Multi Z“, který zlepšuje odvod vody a nabízí silný hranový efekt ve všech úhlech. Výhodou je vyšší úroveň výkonu na sněhu a mokru a lepší přilnavost ve všech směrech.
Interní porovnávací testy mezi novými pneumatikami Blizzak DM-V1 a dosavadními DM-Z3 potvrzují u novinky lepší provozní vlastnosti za všech zimních podmínek. Pneumatiky Blizzak DM-V1 dosáhly mimořádně dobrých výsledků při brzdění na ledu, měření trakce, brzdění na mokru a při hodnocení ovladatelnosti a odolnosti vůči aquaplaningu.
V České republice se pneumatiky Blizzak DM-V1 se prodávají od července 2009 v 27 rozměrech (všechny s rychlostním indexem R do 170 km/h) určených pro vozidla 4×4 s koly 15” až 20”.

Štítky:

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku