Bridgestone zvýší kapacitu výroby fólie EVA pro solární moduly

Napsal admin • Čer 16th, 2010 • Rubrika: Bridgestone

Společnost Bridgestone Corporation zvýší kapacitu závodu na výrobu fólie EVA (etylenvinylacetát), která se používá jako samolepicí fólie pro solární moduly. Bridgestone uvede do provozu nové výrobní linky ve svém závodě Seki v japonském městě Seki City (prefektura Gifu), aby uspokojil rostoucí poptávku po fólii EVA. V současnosti je veškerá produkce fólií EVA společnosti Bridgestone soustředěna v závodě Iwata ve stejnojmenném japonském městě.

Zprovozněním nových výrobních linek v závodě Seki se tedy fólie EVA začne vyrábět na dalším místě. Zvýšená kapacita výroby přispěje k dalšímu posílení pozice společnosti Bridgestone na trhu s fóliemi EVA, přičemž závod Seki dosáhne výrobní kapacity ve výši 1200 tun za měsíc ve druhé polovině roku 2011. Celková výše investic představuje částku přibližně 4,4 miliardy jenů (cca 836 milionů Kč).

Závod Seki, jeden ze čtyř japonských závodů společnosti Bridgestone na výrobu chemických a průmyslových produktů, vyrábí vysokotlaké hadice pro hydrauliku a komponenty používané v rozvodech horké a studené vody v různých typech budov včetně jednogeneračních a vícegeneračních rodinných domků.

V posledních letech prudce stoupla celosvětová poptávka po solárních modulech a očekává se, že zejména v Evropě a v Číně se zájem o solární moduly udrží na vysoké úrovni i ve střednědobém až dlouhodobém horizontu. Vzhledem k očekávanému nárůstu poptávky po solárních modulech bude společnost Bridgestone zvažovat další zvyšování výroby.
Bridgestone pomáhá dodávkami fólie EVA rozšiřovat výrobu „zelené“ energie po celém světě.


Štítky:

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku