Inovace Michelinu uváděné na MICHELIN Challenge Bibendum 2010

Napsal admin • Čer 16th, 2010 • Rubrika: Michelin

Michelin hledí do budoucnosti a předvídá svět s udržitelnou mobilitou, který je čistější, bezpečnější a propojenější. V dnešním velmi problematickém globálním ekonomickém prostředí bude revitalizace automobilového průmyslu záviset na schopnosti klíčových hráčů reagovat na tři největší problémy: 1) nabídnout na celém světě způsoby řešení mobility ohleduplnější k životnímu prostředí, a to jak na vyspělých, tak rozvojových trzích, 2) zajistit milionům lidí přístup k bezpečnému způsobu mobility a 3) přizpůsobit mobilitu lidí a zboží dimenzím stále se rozrůstajícího světa měst. Bude proto nutné, aby cestování bylo jednodušší. V budoucnu se budou rozvíjet digitální systémy a telematika pro řidiče a GPS a dopravní informační systému jsou jen jejich prvním dokladem. Možnost být propojen s kanceláří, domovem nebo dalšími dopravními prostředky přímo z vozidla zcela jasně pomáhá utvářet budoucí podobu mobility zítřka.
Na Challenge Bibendum 2010, které se koná v Brazílii, představí Michelin své poslední novinky, které všechny nabízejí řešení zásadních problémů spojovaných se silniční dopravou. Od energeticky úsporných pneumatik pro automobily přes sady pneumatika/kolo ve zcela nových velikostech až po motorizovaná kola, která odstraňují mnoho překážet a umožňují navrhnout zcela nový typ vozidla. Inovace Michelinu se tak dnes stávají skutečností.
První novinkou je pneumatika nabízející úsporu paliva, která stejně jako všechny ostatní pneumatiky Michelin systematicky a souběžně zlepšuje vlastnosti pneumatiky ve dvou oblastech – bezpečnosti a celkovém počtu ujetých kilometrů. To je také případ MICHELIN ENERGY™ Saver, která byla uvedena na trh v Evropě v roce 2008. Stala se mimořádně populární jak u výrobců aut, tak u zákazníků, protože přináší reálné řešení současných potřeb a očekávání. V současnosti se již vyvíjí nová generace těchto pneumatik. Při tvorbě struktury svého výzkumu a vývoje se Michelin zaměřuje na takové inovace, které se stanou hnacím motorem dalšího rozvoje s cílem i nadále zlepšovat vlastnosti a výkon pneumatik pro současná vozidla.
Zároveň Michelin přichází s takovými technickými řešeními, která budou v budoucnosti skutečně uváděna na trh. Proto v okamžiku, kdy výrobci automobilů navrhují elektrická a hybridní vozidla určená pro provoz na silnici nebo ve městě, Michelin představuje v rámci Michelin Challenge Bibendum první prototypy pneumatik adaptované – zejména co do velikosti – na tato nová koncepční vozidla.
S výhledem hluboko do budoucnosti navrhuje Michelin průlomové inovace a činí technologické skoky v oblasti vývoje pneumatik a předvídání dalších řešení, která přispějí ke zlepšení mobility lidí i zboží. Motorizovaná kola MICHELIN představovaná na Michelin Challenge Bibendum 2010 – zejména ta, kterými je vybaven Peugeot BB1 – jsou dokonalou ilustrací těchto změn. MICHELIN Active Wheel, který je rovněž představován v Rio de Janeiro, se objeví na koncepčním vozidle WILL. Díky vestavěnému záběrovému motoru a systému tlumičů (obojí je elektrické) představuje tato sada další pokrok v oblasti zapracování nezbytných součástek do samotné kostry kola.
Bez ohledu na svůj původ nebo na to, jak byl jejich vývoj naplánován, všechny inovace navržené Michelinem si kladou za cíl zlepšit ty vlastnosti pneumatik, které je těžké ve stávající kvalitě akceptovat, a zároveň se snaží podpořit co nejvyváženější celkový výkon pneumatik. Stručně řečeno, inovace od Michelinu jsou vždy čistější a bezpečnější.


Štítky:

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku