Michelin přenáší své tištěné mapy do éry informací v reálném čase

Napsal admin • Čer 16th, 2010 • Rubrika: Michelin

Proč si vybírat mezi tištěnou cestovní mapou a informačním digitálním zařízením, které se aktualizuje v reálném čase? Why have to choose between a printed road map and a digital information device that is updated in real time? S myšlenkou interaktivní cestovní mapy, přenesl Michelin tištěné mapy do éry informací v reálném čase. Klíčem této inovativní nabídky je speciální maticový data kód, dvojrozměrný čárový údaj, který je dostupný pro moderní smartphony.
Dopravní mapa Francie, která bude aktualizována v reálném čase, se dostane do prodeje v květnu 2010. Od té doby budou k dispozici také dopravní informace, resp. maticové kódy pro 22 zemí, včetně Francie.
Pro dosažení této služby, si mohou uživatelé iPhonu nainstalovat jednu ze dvou volných aplikací – MobileTag nebo ViaMichelin. Každý naskenovaný maticový kód poskytne informace o dopravě o daném městě nebo lokalitě, které načte z ViaMichelin. Michelin je zde opět prvním kartografem, který dokázal využít tuto inovaci v reálném životě.
Nová mapa také ukazuje doplňkovou povahu různých kartografických zdrojů vyvinutých Michelinem, jenž kombinuje snadnou přehlednost tištěných map a plánování si tras pomocí mobilních telefonů, které si mohou okamžitě aktualizovat údaje o dopravní situaci. Výsledkem je zlepšená mobilita, umožňující se cestovatelům pohybovat z jednoho do druhého místa snadněji a efektivněji.
Řešení inovativních map od Michelinu se shoduje s významným datem z jeho historie: Jedná se o sté vydání první cestovní mapy Michelin.
Od doby publikování první francouzské cestovní mapy v roce 1910, výrobce pneumatik poskytuje řidičům na cestác neustále aktualizované detailní a spolehlivé turistické a dopravní informace, s cílem zjednodušit přepravu.
Michelin oslavuje své sté výročí speciální výstavou v muzeu L’Aventure Michelin, které se nachází v Clermont-Ferrand ve Francii. Pod názvem Itinéraire Bis (Alternativní cesta), je výstava otevřena od 9 dubna až do konce roku.
Dnes, s více než 5 miliony prodanými mapami ve Francii, představuje Michelin 75% trhu. S 10 miliony prodanými výtisky na celém světě je Michelin celosvětovou jedničkou jako vydavatel map.


Štítky: , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku