Společnost Continental uvádí na trh novou špičkovou sportovní pneumatiku ContiSportContact 5 P

Napsal admin • Čer 16th, 2010 • Rubrika: Continental

Hannover / Ženeva, březen 2010. Společnost Continental otevírá svou novou pneumatikou ContiSportContact 5 P další kapitolu v oblasti špičkových sportovních pneumatik a s potěšením sděluje, že již získala schválení výrobců sportovních vozů a prodejců luxusních automobilů. Kromě toho je nová letní pneumatika zkonstruována tak, že dokonale zaplňuje nově vzniklou mezeru na trhu, kterou výrobci pneumatik vytvořili. Tento volný prostor na trhu s pneumatikami představuje potřeba vhodného vybavení pro vozy Audi TT RS, Mercedes AMG C 63 a další špičkové sportovní vozy. V minulosti byly vozy této třídy často vybavovány pneumatikami stávajících řad, které byly upraveny tak, aby vyhovovaly vysokým nárokům výrobců. Svými novými špičkovými sportovními pneumatikami však společnost Continental nyní nabídla nový produkt, který je určen nejen speciálně pro první výbavu, ale vyhoví také nejnáročnějším požadavkům zákazníků na trhu náhradní potřeby.

Přední a zadní náprava – výhody rozdílných dezénů běhounu

U vozů s výkonnými motory a pohonem zadní nápravy, které mají rozdílné rozměry pneumatik na jednotlivých nápravách, řidiči pocítí významné zlepšení akcelerace, brzdění a jízdních vlastností. Jsou-li pneumatiky na hnané a řídicí nápravě speciálně vyvinuty pro efektivní přenos působících sil, může to zlepšit dynamické jízdní vlastnosti vozu.

Pneumatika ContiSportContact 5 P byla proto vyvinuta tak, aby zajistila optimální přenos akceleračních sil od zadní nápravy těchto velmi výkonných vozů. Předpokladem toho bylo vytvořit dezén pneumatiky s velkou kontaktní plochou k maximálnímu přenosu sil. Dvě velké středové drážky asymetrického dezénu znamenají, že pneumatika na zadní nápravě poskytne optimální záběrové vlastnosti. Bloková struktura vnější ramenní oblasti pneumatiky současně zajišťuje dobrý přenos bočních sil. To především zlepšuje jízdní vlastnosti, protože pokyny řízení jsou přenášeny rychle a efektivně.

K posílení tohoto účinku vývojáři pneumatik rozčlenili jednu ze dvou středových drážek přední pneumatiky na blokové struktury, které zvyšují záběr. Aby byla brzdná dráha co nejkratší a nedošlo k zhroucení bloků dezénu ve středové oblasti pneumatiky, jsou tyto bloky vzájemně podepřeny a spojeny krátkými můstky.

Dezény pneumatik pro přední a zadní nápravu jsou dokonale sladěny spolu navzájem i se svým místem na příslušné nápravě, takže zajišťují dynamické sportovní vlastnosti a flexibilitu na různorodém povrchu vozovky.

Obrázek Příběh úspěchu – řada pneumatik ContiSportContact

Jak naznačuje její jméno, je nová sportovní pneumatika pokračovatelem tradice a označení řady ContiSportContact, která se těší úspěchu již více než šestnáct let. Tyto pneumatiky se vyvíjejí spolu s požadavky, které jsou na ně kladeny – CV 90, první oficiální sportovní typ SportContact, byl zařazen do kategorie 13″ až 16″ pneumatik v 90. letech. Jeho nástupci, kteří od roku 1994 nesli označení ContiSportContact, pak museli splnit požadavky na pneumatiky do rozměru 20″. Typ ContiSportContact 2, který byl zaveden v roce 2001, dosáhl působivého rozměru 22″. Jeho nástupce, ContiSportContact Vmax, byl optimalizován pro vysoké rychlosti a v roce 2004 u něj vývojáři pneumatik v italském městě Nardò naměřili rychlost přes 360 km/h (225 mph); tato rychlost byla překonána v roce 2007, kdy bylo na vozu Porsche 9ff dosaženo 409 km/h (255 mph).

V roce 2006 uvedla společnost Continental na trh další špičkovou sportovní pneumatiku – ContiSportContact 3. Když byla tato pneumatika zavedena, byl její maximální rozměr rovněž 22″. ContiSportContact 5 P představuje novu výrobkovou řadu v segmentu UHP – s maximálními záběrovými vlastnostmi zajišťujícími rychlou akceleraci a brzdění, s dokonalými jízdními vlastnostmi při jízdě za mezních podmínek a s dokonale bezpečným obutím pro požitek z jízdy.

Společnost Continental je také přesvědčena o očekávaných objemech prodeje nových pneumatik ContiSportContact 5 P. V posledních letech zákazníci v Evropě preferovali pneumatiky schválené pro rychlosti od 240 km/h (150 mph) výše. V letech 2005 až 2009 vzrostl podíl těchto pneumatik na trhu z 12 % na 16 %. V evropských zemích s větším počtem výkonných vozů – například v Německu a Velké Británii – činí jejich podíl v současné době 23 % resp. 24 %.

Nedávný nárůst počtu ‚rychlých‘ pneumatik je vyvolán vyššími výkony, kterých mohou nové vozy dosahovat. Dokonce i vozy střední třídy dnes vyžadují pneumatiky s indexem rychlosti Z (schválení pro rychlosti nad 240 km/h – 150 mph), W (schválení pro rychlosti do 270 km/h – 168 mph) nebo Y (schválení pro rychlosti do 300 km/h – 187 mph). Zároveň se stále zvyšují požadavky výrobců vozidel, které je nutné splnit ještě před schválením první výbavy – zejména u rychlých sportovních vozů, kde jsou jízdní vlastnosti nejdůležitější. Pro výrobce pneumatik je proto vhodné, aby nabídli výrobcům vozidel, předním prodejcům a sportovním jezdcům pneumatiky, jež jsou vyvinuty speciálně pro splnění těchto požadavků. Takové pneumatiky totiž mohou být snáze přizpůsobeny pro jednotlivé vozy.

Pneumatikám ContiSportContact 5 P byla proto dána zelená již dlouho před jejich oficiálním uvedením na trh, když získaly schválení automobilek Mercedes-Benz AMG pro C 63, E 63 a SLS, stejně jako schválení Audi pro TT RS a Renault pro Mégane III Sport. Nová sportovní pneumatika z Hannoveru očividně oslovila také řadu špičkových prodejců značky Continental – Abt, AC Schnitzer, Techart a Lorinser. Ti všichni ocenili dobré jízdní a záběrové vlastnosti i brzdné charakteristiky pneumatik ContiSportContact 5 P. Od letošního jara budou zákazníci moci objednávat tyto nové špičkové sportovní pneumatiky u svých prodejců. Nové pneumatiky ContiSportContact 5 P budou dodávány ve stávajících rozměrech a za stejné ceny, jako předcházející modely.


Štítky: , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku